Lubuskie gra z koliberkami!

W zbliżającym się sezonie nasz klub będzie mógł liczyć na wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Dofinansowanie to efekt pozytywnego rozstrzygnięcia konkursu ofert na wsparcie w 2024 roku realizacji zadań publicznych Województwa Lubuskiego w zakresie działań sprzyjających promocji Województwa Lubuskiego poprzez sport: promocja Województwa Lubuskiego poprzez sport w kraju i za granicą

Tytuł zadania publicznego: Promocja województwa lubuskiego poprzez udział zawodników MKST Astra Nowa Sól w rozgrywkach Tauron 1.Liga piłki siatkowej mężczyzn. Wysokość wsparcia to 15 000 zł.

To pierwsze wsparcie działalności klubu Astra w tego rodzaju konkursie. Dotychczas koliberki mogły liczyć na dofinansowanie wyłącznie w otwartych konkursach ofert na realizację zadań publicznych Województwa Lubuskiego w obszarze kultury fizycznej w zadaniu: „Organizacja szkolenia i współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży na poziomie wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym w oparciu o System Sportu Młodzieżowego przy uwzględnieniu kryterium osiąganych wyników w ogólnopolskim systemie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży„. Wówczas dotacja przeznaczona była na dofinansowanie obozów szkoleniowych grup młodzieżowych.

Tym razem zostaliśmy docenieni przez Urząd Marszałkowski za wyniki w seniorskiej siatkóce i z dumą będziemy promować nasze województwo na arenie ogólnopolskiej rywalizując w rozgrywkach Tauron 1.Liga. Chciałbym serdecznie podziękować władzom Urzędu Marszałkowskiego, w szczególności Panu Wicemarszałkowi Grzegorzowi Potędze za zaufanie. Mam nadzieję, że to początek wspólnej dobrej drogi – komentuje prezes Astry Przemysław Jeton.

Serdecznie dziękujemy!