Lider za mocny

Lider za mocny

Od trzypunktowego prowadzenia rozpoczęli spotkanie nowosolanie. Nie trzeba było jednak długo czekać, żeby na tablicy wyników zagościł remis. Gra wyrównała się i żaden z zespołów nie mógł wypracować większej przewagi. Dopiero przy zagrywce Grzegorza Pająka MKS-owi udało się odskoczyć na cztery „oczka” (13:9). Zawodnicy Astry starali się doprowadzić do wyrównania, jednak przyjezdni skutecznie utrzymywali się na prowadzeniu. Piłkę setową MKS zdobył po zerwanym ataku Tomasza Kryńskiego (24:16), a ostatni punkt po zepsutej zagrywce Grzegorza Jacznika.

Kolejna partia była wyrównana od samego początku, żaden z zespołów nie miał zamiaru odpuszczać, a wynik oscylował wokół remisu. Po asie serwisowy Pająka MKS-owi udało się odskoczyć na trzy punkty (18:15). Gospodarze starali się doprowadzić do wyrównania, jednak ich rywale nie pozwolili im na to. Pod koniec odsłony różnica punktowa zmniejszyła się do jednego „oczka”, jednak nie przeszkodziło to będzinianom zapisać na swoim koncie również kolejnej partii. Błąd w ataku Kryńskiego dał MKS-owi piłkę setową (24:22), a błąd Tomasza Pizuńskiego ją zakończył.

W trzecim secie piersi na prowadzenie wyszli goście i po ataku Brandona Koppersa było 8:3. Zawodnicy z Astry starali się gonić rywali, jednak punktowali jedynie pojedynczymi akcjami. Słabą dyspozycję przeciwników świetnie wykorzystywali będzinianie, którzy systematycznie powiększali swoją przewagę. Po skutecznym bloku Mateusza Siwickiego mieli osiem „oczek” z przodu, natomiast po bloku Koppersa było 20:10. Siatkarzom z Astry nie udało się już odrobić straty punktowej i musieli uznać wyższość przeciwników. Zerwany atak Jakuba Wiśniewskiego dał piłkę meczową będzinianom (24:13), a zakończył ją atakiem Jakub Kaliszuk.

MVP: Grzegorz Pająk

MKST Astra Nowa Sól – MKS Będzin 0:3
(19:25, 23:25, 13:25)

Składy zespołów:
Astra: Kryński (7), Pizuński (6), Czyrniański (5), Jacznik (2), Drzazga (2), Kosian (1), Szydłowski (libero) oraz Hoszman (1), Brzeziński (1), Majewski Nowak (1), Woźniak, Wiśniewski,  Foltynowicz (libero)
MKS: Koppers (14), Depowski (9), Rećko (8), Swodczyk (8), Siwicki (7), Pająk (5), Olenderek (libero) oraz Ratajczak (1), Kaliszuk (1), Olszewski, Krawiecki, Popiela, Pietruczuk, Majcherski (libero)