Lepsza gra niż wynik końcowy. Astra 5 w Sulęcinie

MKST Astra Nowa Sól zajęła 5 miejsce w Turnieju o Puchar Burmistrza Sulęcina im. Józefa Bartkowiaka.

W ostatnim sprawdzianie przed sezonem 2017/2018 MKST Astra Nowa Sól zajęła 5 miejsce w Turnieju o Puchar Burmistrza Sulęcina im. Józefa Bartkowiaka. Wynik końcowy może nie powala, ale w grze koliberków widać znaczą poprawę.

Pierwszego dnia nasi siatkarze rozegrali dwa pojedynki. W meczu otwarcia minimalnie przegrali z gospodarzem, pierwszoligową Olimpią Sulęcin 1:2 (-21 ,21, -23). Na boisku widać było więcej zrozumienia i prawdziwą walkę. Do końca każdego seta nie wiadomo, kto przechyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W końcówkach pierwszej jak i drugiej partii wyszło większe zgranie i doświadczenie faworyta, lecz w trzeciej – kończącej odsłonie, to Astra wykazała wyższość. Drugie spotkanie koliberki rozegrały przeciwko WKS Sobieski Arena Żagań. Podobnie jak w pierwszym meczu nie zabrakło walki, był to bardzo wyrównany mecz. Niestety to zespół z Żagania cieszył się ze zwycięstwa 2:1 (23, -28, 23), dzięki czemu następnego dnia mógł walczyć o 3 miejsce w turnieju. Nam pozostała walka o 5 lokatę.

Mecz o 5 miejsce został rozegrany następnego dnia o wczesnej porze. W tym spotkaniu bezapelacyjnie koliberki wykazały wyższość nad akademikami z Zielonej Góry, pokonując AZS 3:0 (14, 19, 16). Najlepszym zawodnikiem naszego spotkania został wybrany Sławomir Janusz.

MKST Astra Nowa Sól zagrała w następującym składzie:
Janusz, Witkiewicz, Ratajczak, Ad. Zakrzewski, Kramer, Szubart, Jeton, Szymański, Odwarzny (l), Ar. Zakrzewski (l).