Kowalczyk zostaje, dołącza Busch

Kowalczyk zostaje, dołącza Busch

Bartosz Kowalczyk, 24 letni atakujący z Gorzowa Wielkopolskiego, pozostaje w Astrze na kolejny sezon. Do zespołu dołącza przyjmujący Sławomir Busch, który ostatnio występował we włoskiej Serie A3.

Wychowanek GTPS Gorzów Wielkopolski dołączył do Astry przed sezonem 2021/2022. Wraz z koliberkami wywalczył w minionych rozgrywkach awans do Tauron 1.Liga. Atakujący był jednym z najlepiej punktujących zawodników w szeregach trenera Norberta Śrona. W debiutanckim sezonie dla nowosolan, o miejsce w podstawowym składzie, rywalizować będzie z Wiktorem Kłękiem, który przeszedł z drużyny ZAKSA Strzelce Opolskie.

Sławomir Busch pochodzi z Nowego Tomyśla i jest wychowankiem MKS Kangur Nowy Tomyśl. Młodzieżowe sukcesy osiągał razem z AKS Resovia Rzeszów zdobywając m.in. złoty medal Mistrzostw Polski Kadetów i Juniorów. 24 latek ma za sobą występy w młodzieżowej reprezentacji Polsk, z którą zdobył Mistrzostwo Europy. Nowy przyjmujący Astry ponadto reprezentował barwy AZS Częstochowa SSA, gdzie wywalczył mistrzostwo 1 ligi, Buskowianka Kielce oraz KS Norwid Częstochowa. Ostatnim klubem Sławomira Buscha był włoski Avimecc Volley Modica.