Koniec sezonu dla Astry

Koniec sezonu dla Astry

W decydującym meczu play-off MKST Astra Nowa Sól przegrała w Żaganiu 1:3. Dla podopiecznych trenera Zasowskiego oznacza to już koniec sezonu 2020/2021. Sobieski awansował do turnieju półfinałowego o Tauron 1 Ligę.

Nowosolanie zaczęli składem: Ruciński, Trzeciak, Skibicki, Nożewski, Goltz, Brzeziński, Odwarzny (libero). Pierwsze starcie pokazało jak ważne jest to spotkanie dla obu drużyn. Walka o każdą piłkę oraz efektowne obrony świadczyły o determinacji zespołów. Stawką meczu był awans do turnieju półfinałowego, przedostatni przystanek przed wejścia ligę wyżej. Ostatecznie pierwsza partia padła łupem gospodarzy (25:21), którzy zachowali więcej zimnej głowy w końcówce. Kolejna część meczu to kontynuacja zaciętej walki. WKS nie zwalniał tempa, a ich atakujący Piotr Sajdak był nie do zatrzymania przez naszą obronę oraz blok. Astra miała większy problem z kończącym atakiem, szczególnie na kontrach, co skrupulatnie wykorzystał Sobieski i „dowiózł” przewagę do końca, odnosząc zwycięstwo w drugiej partii 25:22. Koliberki postawione pod ścianą rzuciły wszystko na jedną szalę. Zaowocowało to dominacją na samym początku. Astra prowadziła nawet 10:4. Podopieczni trenera Dobka zaczęli skrupulatnie odrabiać straty. W szeregach koliberków zaczęła pojawiać się niepewność. Całe szczęście dla Nowej Soli, przewaga była na tyle okazała, że wystarczyła do odniesienia zwycięstwa 25:23. Czwarta partia to odwrotny przebieg zmagań. WKS odskoczył od samego początku na kilka oczek i nic nie wskazywało, aby Astra zdołała zniwelować przewagę. Zmiany w składzie Astry spowodowały poprawę jakości gry. W końcówce koliberkom udało się dojść do gospodarzy, a na tablicy wyników widniał remis 22:22. Niestety dla przyjezdnych, od tego momentu, tylko Sobieski zdobywał punkty i przypieczętował awans zwycięstwem 25:22.

WKS Sobieski-Arena Żagań nieznacznie wygrał cała rywalizację play-off 3:2 i wystąpi w turnieju półfinałowym o Tauron 1 Ligę. MKST Astra Nowa Sól skończyła ostatecznie sezon na 3 miejscu.