Komplet punktów zostaje w Nowej Soli

Komplet punktów zostaje w Nowej Soli

W mecz lepiej weszli przyjezdni, którzy po kontrze Filipa Balasza odskoczyli od rywali na 7:4. Zaczęli jednak popełniać proste błędy, które pozwoliły Astrze wrócić do gry. Po asie serwisowym Kamila Drzazgi zaczęła ona przejmować inicjatywę na boisku (13:11). W ataku pomylił się Kacper Wnuk, a po kontrze Patryka Czyrniańskiego powiększał się dystans dzielący oba zespoły (19:15). Nowosolanie nie ustrzegli się własnych błędów, ale ważną akcję skończył Tomasz Kryński, a oni byli coraz bliżej wygranej w premierowej odsłonie. Po akcji Drzazgi triumfowali w niej 25:22.

W drugiego seta ponownie lepiej weszli głogowianie, którzy dzięki dobrej postawie Bartłomieja Skorka wypracowali sobie niewielką nadwyżkę (7:5). Nie cieszyli się z niej długo, bo za sprawą Pawła Skibickiego gospodarze wrócili do gry. Udaną kontrę dołożył Tomasz Pizuński, a dzięki temu to oni zaczęli wysuwać się na prowadzenie. Po szczelnym bloku wygrywali już 16:13, ale przy zagrywce Skorka Chrobry odrobił straty. Po akcji Kamila Stefaniszyna zanosiło się na batalię na przewagi, ale udana kontra Czyrniańskiego przechyliła szalę zwycięstwa na stronę podopiecznych Andrzeja Krzyśko (25:23).

W pierwszej fazie trzeciej odsłony przez dłuższy czas oba zespoły szły łeb w łeb. Po akcji Stefaniszyna goście prowadzili nawet 9:8, ale przy zagrywce Kryńskiego do głosu zaczęła dochodzić Astra (13:10). W ataku pokazał się duet Pizuński/Czyrniański, a po błędzie w ofensywie sytuacja głogowian robiła się coraz trudniejsza (18:13). Dopiero Wnuk na spółkę z Jakubem Zimolągiem poderwali ich do walki. Dwa zbicia atakującego Chrobrego doprowadziły nawet do gry na przewagi, ale w niej zimną krew zachowali nowosolanie, a dokładniej Kryński, którego dwie akcje zakończyły spotkanie (28:26).

MVP: Michał Szydłowski

Astra Nowa Sól – KGHM SPS Chrobry Głogów 3:0
(25:22, 25:23, 28:26)

Składy zespołów :
Astra: Jacznik (3), Kryński (18), Pizuński (12), Czyrniański (12), Drzazga (7), Skibicki (5), Szydłowski (libero) oraz Wiśniewski, Hoszman
Chrobry: Antosik, Skorek (12), Kowalewski (3), Wnuk (10), Kaźmierczak (7), Balasz (10), Januszewski (libero) oraz Gryc, Skowronek, Stefaniszyn (6), Bobrowski

źródło – siatka.org