Nowosolanie z nowym libero

Koliberki z nowym libero. Patryk Foltynowicz dołącza do Astry.

W sezonie 2021/2022 barwy MKST Astra Nowa Sól reprezentować będzie pochodzący z Krotoszyna Patryk Foltynowicz. 21- letni zawodnik występuję na pozycji libero i o miejsce w podstawowym składzie rywalizować będzie z Przemysławem Kępskim.

Patryk jest wychowankiem UKS PIAST KROTOSZYN. Następnie trafił do drużyny MOS WOLA Warszawa, z którą w roku 2019 wywalczył czwarte miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów. Nowy zawodnik Astry występował również w NLO SMS PZPS Spała, pierwszoligowej ZAKSA Strzelce Opolskie oraz Legion Św. Katarzyny Skalmierzyce. Libero na swoim koncie ma również występy w Reprezentacja Polski U-19 oraz liczne sukcesy w siatkówce plażowej, jak Mistrzostwo Polski Kadetów (2016) oraz brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów (2018).

Zdecydowałem się dołączyć do Astry, ponieważ przemawia do mnie koncepcja budowania zespołu na podstawie młodości i doświadczenia. Zasięgając informacji, dowiedziałem się, że klub z Nowej Soli jest zarządzany bardzo profesjonalnie, dlatego nie zastanawiałem się długo nad przyjęciem propozycji. Mam nadzieję, że zarówno nasza dobra gra, jak i wszystkie inne czynniki związane z klubem, dadzą nam upragniony awans do 1 ligi. Śmiało mogę stwierdzić, że oprócz rozwoju moich umiejętności, awans jest głównym celem na ten sezon.” – przyznaje Patryk Foltynowicz.

Patryk Foltynowicz:

Data urodzenia – 11.03.2000
Pozycja – Libero
Wzrost – 183 cm
Waga – 81 kg
Zasięg z wyskoku do ataku – 322 cm