Koliberki poznały rywali

Koliberki poznały rywali

Po reorganizacji w rozgrywkach drugoligowych, MKST Astra Nowa Sól trafiła do grupy I, gdzie zmierzymy się z innymi lubuskimi drużynami. Ponadto koliberki czekają dalsze wyjazdy do województwa zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego oraz pomorskiego.

Polski Związek Piłki Siatkowej podjął decyzję o zmniejszeniu ilości grup (z sześciu do czterech) oraz zwiększeniu zespołów w danych grupach. W grupie I oraz II rywalizować będzie 12 zespołów, natomiast grupa III będzie składać się z 13 drużyn. Najwięcej, bo aż 14 drużyn, znalazło się w grupie IV. Dotychczas nowosolanie znajdowali się w grupie dolnośląsko-lubuskiej.

Astra znalazła się w grupie ze znanymi już lubuskimi zespołami: LBS Bank Janas Logistics KS Orzeł Międzyrzecz, SKS Gorzów Wielkopolski oraz WKS Sobieski Arena Żagań. Ponadto w skład I grupy weszły drużyny z wielkopolski: LUKS Wilki Wilczyn, SPS Konspol Słupca i Enea Energetyk Poznań. Najdłuższa podróż czeka nowosolan do pomorskich klubów: Trefl II Gdańsk oraz GKS Stoczniowiec Gdańsk. Koliberki czeka również rywalizacja z dwoma drużynami z Torunia: Anioły Toruń i AZS UMK Toruń, a skład grupy zamyka Stalpro Błyskawica Szczecin.

Pierwsza kolejka grupy I rozpoczyna się 2 października, a rywalem MKST Astra Nowa Sól będzie Trefl Gdańsk II.