Koliberki już bez Alana Goltza

Koliberki już bez Alana Goltza

W sezonie 2021/2022 w kadrze Astry zabraknie Alana Goltza. Przyjmujący, podobnie jak Bartosz Odwarzny, przenosi się do WKS Sobieski Arena Żagań.

Były już zawodnik Astry jest wychowankiem klubu z Nowej Soli. Koliberki reprezentował przez wszystkie etapy siatkówki młodzieżowej oraz na poziomie III i II ligi. 27- letni zawodnik mile wspomina granie w macierzystym klubie przede wszystkim ze względu na atmosferę panującą na hali przy ul. Botanicznej i wsparcie jakie drużyna otrzymywała ze strony sympatyków koliberków.

Ostatnie lata w Nowej Soli będę wspominał bardzo dobrze. Duże podziękowania należą się kibicom, którzy nas wspierali i dopingowali na każdy możliwy sposób. – komentuje Alan Goltz.

Teraz przyjmujący przenosi się do Żagania. Nie będzie to pierwszy epizod Goltza w drużynie WKS. Zawodnik reprezentował już wojskowych w sezonach 2016/2017 oraz 2017/2018. Jak przyznaje, przechodzi do Sobieskiego z chęcią współpracy z trenerem Dobkiem oraz by walczyć z zespołem o najwyższe cele. Do zespołu z Żagania prędzej przeniósł się również dobrze znany nowosolskiej publiczności Maciej Kleinschmidt oraz Bartosz Odwarzny.

Do zespołu z Żagania przechodzę, ponieważ przekonała mnie współpraca z doświadczonym trenerem, budowa składu jak i cel na przyszły sezon, który jest równie ambitny jak w Nowej Soli” – puentuje były już zawodnik Astry.