Koliberki bliscy wygranej z SPS.

MKST Astra Nowa Sól była bardzo bliska wygranej w starciu kolejki przeciwko SPS Chrobry Głogów. Nowosolanie wygrywali z liderem rozgrywek już 2:0, jednak ostatecznie to goście z Głogowa odnieśli zwycięstwo 3:2.

Już przed spotkaniem było wiadomo, że szykuje się emocjonujące starcie obu drużyn. SPS Chrobry Głogów w tym sezonie prezentuje się rewelacyjnie przegrywający tylko jedno spotkanie. Zespół zbudowany na awans w tym sezonie, był faworytem przed starciem z nowosolanami, szczególnie że mecz pierwszej rundy pewnie wygrał 3:0. Astra nie chciała oddać pola i za wszelką cenę pragnęła zrewanżować się za dotkliwą porażkę w Głogowie, dodatkowo wykorzystując atut własnej hali w, której czują się bardzo dobrze.

Pierwszy set to koncertowa gra zarówno Astry, jak i SPS. Partia stała na bardzo dobrym poziome, żadna z drużyn nie odpuszczała i prezentowała się wyśmienicie w obronie. Długie wymiany, efektowne zagrania i walka za każdą piłkę – tak mniej więcej obrazował się start wielkiego pojedynku. Ostatecznie to koliberki przełamy gości i wygrały seta 30:28. Napędzeni nowosolanie poszli za ciosem i kontynuowali świetną grę. Chrobry nie spodziewał się tak wysoko zawieszonej poprzeczki przez miejscowych, którzy punktowali ich raz po raz. Kapitalna gra Astry zaprocentowała w wygraną drugą partię 25:18. W całym meczu Nowa Sól wygrywała już 2:0, jednak głogowianie nie mieli zamiaru odpuścić. Grając z nożem na gardle przebudzili się i zaczęli poprawiać swoją grę. W trzeciej odsłonie goście odwrócili przebieg meczu i wygrali 25:18. Kolejny set to znów bardzo wyrównana gra i wymiany stające na najwyższym poziomie. Nowosolanie nie wykorzystali jednak swoich szans, mając problemy ze skończeniem ataku w końcówce partii. Głogów zachował więcej zimnej krwi i przechylił szale zwycięstwa w tej części meczu wygrywając 25:22. O końcowym wyniku zadecydował więc tie-break, w który zdecydowanie lepiej weszli przyjezdni z Głogowa. Chrobry nie zamierzał zwalniać tempa i kontynuował świetną grę, ostatecznie odnoszącą zwycięstwo 15:7 i wywożąc z Nowej Soli 2 punkty. Astra za walkę i determinację została nagrodzona jednym oczkiem. MVP spotkania został wybrany przyjmujący SPS Chrobry Głogów Krystian Bangrowski.

MKST Astra Nowa Sól – SPS Chrobry Głogów 2:3 (30:28, 25:18, 18:25, 22:25,7:15)