Kolejne zwycięstwo Astry! Głuchołazy zdobyte

Zwycięska seria trwa. Astra pokonuje Juve Głuchołazy.

12 kolejka spotkań II ligi siatkarzy okazała się szczęśliwa dla nowosolan. Koliberki pokonały w Głuchołazach miejscowe Juve 3:1 i wskoczyli na 4 miejsce w tabeli. MVP spotkania został wybrany atakujący Astry Dawid Witkiewicz. Było to ostatnie spotkanie naszego zespołu w tym roku.

Miejscowe Juve stawiało opór wyłącznie w dwóch środkowych setach tego spotkania. Po gładko wygranym secie inauguracyjnym, koliberki musiały mocno napracować się w drugiej odsłonie, pokonując przeciwnika 25:21. W trzecim secie gospodarze postawili wszystko na jedną kartę i wykorzystali rozluźnienie w naszych szeregach, wygrywając dość niespodziewanie 25:23. Czwarta partia jednak nie pozostawiła złudzeń kto tego dnia jest lepszy. Astra zaczęła bardzo mocno prowadząc na pierwszym czasie 8:1. Koliberki sukcesywnie powiększali przewagę i zakończyli spotkanie wygraną partią 25:12. MVP spotkania został Dawid Witkiewicz.

Juve Głuchołazy 1:3 MKST Astra Nowa Sól (-14, – 21, 23, -12)

MKST Astra Nowa Sól:
Małecki, Witkiewicz, Jeton, Kołodziejczyk, Kleinschmidt, Szubart, Odwarzny (l) oraz Zr. Zakrzewski (l) Janusz, Ratajczak, Szymański

Nowosolanie trzecim zwycięstwem z rzędu zakończyli dobry 2017 rok. Przypomnijmy, że mecz przeciwko Orłowi Międzyrzecz został przełożony na 3 lutego. Kolejne spotkanie nasi siatkarze rozegrają najprawdopodobniej 6 stycznia w Głogowie. Będzie to mecz rozegrany awansem z 13 stycznia.