Kolejne zmiany w Astrze

Kolejne zmiany w Astrze

Oprócz Tomasza Pizuńskiego oraz Marcina Brzezińskiego w barwach nowosolskiej Astry będziemy oglądać w dalszym ciągu Mateusza Rucińskiego i Patryka Foltynowicza. Klub pożegnał się ze środkowymi Fryderykiem Polusem i Adamem Golikiem.

Pozycja rozgrywających zabezpieczona! Mateusz Ruciński zostaje na pokładzie. Popularny Masło na dobre zadomowił się w Nowej Soli i będzie to już jego czwarty sezon w barwach koliberków. Mateusz Ruciński przez większość poprzedniego sezonu stanowił o sile tej pozycji w nowosolskim klubie, wygrywając rywalizację z Łukaszem Jurkojćiem.

W sezonie 2022/2023 na pozycji libero w dalszym ciągu występować będzie Patryk Foltynowicz! Dla zawodnika pochodzącego z Krotoszyna to drugi rok spędzony w Nowej Soli. Popularny Folti pełnił funkcję podstawowego libero w poprzednim sezonie, kiedy to z Astrą sięgnął po awans do Tauron 1.Liga.

Po trzech sezonach spędzonych w Nowej Soli Astra żegna się z Fryderykiem Polusem. „Fryta” dziękujemy Ci za pracę jaką włożyłeś na rzecz klubu oraz zaangażowanie i pełen profesjonalizm! Życzymy powodzenia w dalszej przygodzie z siatkówką, a przede wszystkim dużo zdrowia. Fryderyk Polus przed większą cześć poprzedniego sezonu zmagał się z urazami. W decydujących meczach był wartościowym zmiennikiem dla Pawła Skibickiego.

Po półrocznej przygodzie w Astrze z Nową Solą żegna się Adam Golik. Środkowy dołączył do zespołu Norberta Śrona pod koniec grudnia 2021 roku, aby pomóc drużynie w wywalczeniu upragnionego awansu. Adam dziękujemy za Twoje zaangażowanie i serc. Życzymy powodzenia i dalszego rozwoju.