Kolejne roszady w kadrze

W zbliżających się rozgrywkach, w drużynie Astry nie zobaczymy Jakuba Wiśniewskiego, Tymona Majewskiego-Nowaka oraz Michała Szydłowskiego. Dziękujemy za ostatni sezon i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Wymieniona trójka zawodników dołączyła do koliberków przed sezonem 2022/2023 i po rocznej przygodzie w Nowej Soli zmienia otoczenie.

Jakub Wiśniewski oraz Tymon Majewski-Nowak przeszli do Astry z młodzieżowej drużyny Enea Energetyk Poznań. 20-latkowie w minionym sezonie głównie pełnili role zmienników podstawowych siatkarzy w zestawieniu trenera Krzyśko. Były już rozgrywający koliberków wystąpił w 20 spotkaniach, będąc wsparciem na pozycji dla Grzegorza Jacznika, natomiast młody atakujący łącznie wziął udział w 15 spotkaniach, w których zdobył łącznie 19 punktów.

Michał Szydłowski w Nowej Soli spędził również jeden sezon. Do Astry przeszedł z austriackiego VCA Amstetten NÖ. 32-letni libero w rozgrywkach Tauron 1.Liga wystąpił w 13 spotkaniach. Nowosolscy kibice najbardziej zapamiętają jego domowy występ przeciwko SPS Chrobry Głogów, po którym otrzymał statuetkę MVP.

Kuba, Tymon i Michał mimo, że nie spędzili aż tylu minut na parkiecie co zawodnicy pierwszej szóstki, bardzo przyczynili się do ubiegłorocznego sukcesu. Swoim zaangażowaniem w każdy trening i pomocą w poszczególnych meczach dali wiele dobrego. Dziękujemy im za cały wkład. Życzę przede wszystkim zdrowia, aby kontuzje omijały ich szerokim łukiem i dużo zapały do dalej pracy – komentuje prezes Jeton.