Już jutro starcie z liderem

Już jutro starcie z liderem

Już jutro, 6 listopada, MKST Astra Nowa Sól zmierzy się na wyjeździe z liderem 1 grupy II ligi LBS Bank Janas Logistics KS Orzeł Międzyrzecz.

Bilas dotychczasowych spotkań między tymi drużynami w rozgrywkach ligowych przemawia za gospodarzami. W historii występów Astry i Orła w II lidze, drużyny mierzyły się ze sobą siedmiokrotnie. Pięć razy mecz wygrywali międzyrzeczanie, Astra zwyciężała póki co dwa razy.

W sezonie 2015/2016 drużyny zagrały na remis. Astra wygrała u siebie, Orzeł zrewanżował się na własnym obiekcie.

W sezonie 2017/2018 czterokrotnie górą był Orzeł, raz wygrały koliberki. Wówczas w barwach drużyny z Międzyrzecza grał obecny zawodnik Astry Bartosz Kowalczyk, który swoją świetną postawą wyeliminował nowosolan z rundy play-off.

Orzeł Międzyrzecz to obecnie lider tabeli i prawdziwa rewelacja rozgrywek. W pięciu spotkaniach stracił tylko jeden set i jako jedyny zachował komplet oczek. Nowosolanie, po ostatniej porażce z Aniołami Toruń, spadli na czwartą lokatę i tracą trzy punkty do międzyrzeczan.

Do Międzyrzecza przybywa ogromne wsparcie kibiców z Nowej Soli, które będzie się starało pomóc przeciwstawić obecnemu liderowi rozgrywek. Początek spotkania o godzinie 18:00. Gospodarze zapowiadają transmisję z tego meczu na swoim profilu FB.

Foto – Dariusz Brożek miedzyrzecz.naszemiasto.pl