Jan Dąbrowski doceniony

Jan Dąbrowski z nagrodą specjalną Sportowa Osobowość

Jan Dąbrowski z nagrodą specjalną Sportowa Osobowość!

Wieloletni działacz MKST Astra Nowa Sól został laureatem nagrody specjalnej Tygodnik Krąg Sportowa Osobowość podczas 4 Plebiscytu Najpopularniejsi Sportowcy Powiatu Nowosolskiego.

Pan Janek jest niesamowitym, bardzo życzliwym człowiekiem. Niezwykle otwartym – mówi o laureacie Przemysław Jeton, prezes Astry Nowa Sól. – Bagaż doświadczeń, jaki nosi na plecach – i w życiu, i w sporcie – jest olbrzymi.

Jan Dąbrowski jest sportowym społecznikiem, działaczem Astry od samego początku funkcjonowania klubu. Z nowosolską siatkówką jest związany praktycznie od jej startu.

Zawsze podkreśla, że jest w klubie ponad 50 lat – opowiada prezes Jeton. – Nadal jest na każdym meczu Astry – nieważne czy grają grupy młodzieżowe, czy seniorzy. Nasze domowe mecze bez pana Janka nie mogą się odbyć. W każdej hali w Nowej Soli ma swoje wytyczone miejsce i zawsze siada właśnie tam. Pilnuje porządku [uśmiech]. Zawsze nosi swój kajet, podpytuje o wyniki meczów – wszystko skrupulatnie notuje.

Przemysław Jeton nie ma wątpliwości: pan Jan żyje sportem.

Chyba dlatego cały czas jest w tak świetnej formie mimo podeszłego wieku – mówi. – Siatkówka jest jego olbrzymią pasją, razem z działką – największą. Jestem bardzo wdzięczny waszej redakcji, że przyznaliście panu Jankowi tę nagrodę. Naprawdę na nią zasłużył.

Mateusz P0jnar – Tygodnik Krąg