W hicie kolejki Astra lepsza od lidera!

W hicie kolejki Astra pokonuje lidera !

14 kolejka II ligi siatkówki mężczyzn stała pod znakiem meczu na szczycie w Nowej Soli, gdzie Astra podejmowała lidera rozgrywek SPS Chrobry Głogów. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu gospodarze wygrali 3:1, tym samym zrewanżowali się za porażkę w pierwszy spotkaniu tych drużyn. Najlepszym zawodnikiem meczu został wygrany atakujący koliberków Paweł Gajowczyk.

Początek spotkania nie zapowiadał wygranej miejscowych. Zespół z Głogowa wykorzystywał swoją silną i regularną zagrywkę, która ustawiła przebieg pierwszej partii i łatwe zwycięstwo do 13. Po zmianach w szeregach gospodarzy nastąpiła wyraźna poprawa stylu gry. Stres został opanowany, a wraz z tym koliberki ustabilizowały przyjęcie mocnych serwisów gości. Po wejściu na parkiet Michała Przybylskiego drużyna Astry łapała większą pewność siebie i powoli zaczynała przejmować inicjatywę w tym spotkaniu. Zaowocowało to wygraną w drugiej odsłonie 25:22. Trzeci set to kontynuacja bardzo dobrej siatkówki w wykonaniu jednej i drugiej ekipy. Przy stanie 14:16, po asach serwisowych Pawła Gajowczyka, Astra odskoczyła na kilka punktów, nie oddając już zwycięstwa w 3 secie. Na kolejną część Astra wyszła jeszcze bardziej pobudzona prezentując praktycznie bezbłędną grę. W efekcie wygrana 25:20 oraz w całym meczu 3:1. MVP spotkania został wybrany atakujący koliberków Paweł Gajowczyk. Po tym zwycięstwie Astra zrównała się punktami z SPS Chrobry Głogów, jednak to zespół z województwa dolnośląskiego dysponujący lepszym stosunkiem setów utrzymał pozycje lidera.

Kolejne spotkanie siatkarzy MKST Astra Nowa Sól to wyjazd do Żagania. Derby województwa lubuskiego już w najbliższą sobotę na hali Arena Żagań przy ul. Kochanowskiego 6.

MKST Astra Nowa Sól 3:1 SPS Chrobry Głogów (-13, 22, 23, 20)