Hala we Wrocławiu odczarowana!

Hala we Wrocławiu odczarowana! Astra wygrywa z Gwardią!

MKST Astra Nowa Sól okazała się zbyt mocna dla siatkarzy Gwardii Wrocław i pierwszy raz w historii występów koliberków w II lidze wygrała na hali przy ul. Krupniczej 15. Gospodarze szczególnie w dwóch pierwszych setach postawili nowosolanom wysoko poprzeczkę, ostatecznie to Astra triumfowała 3:1. Dzięki zdobytym 3 punktom w tym spotkaniu siatkarze z Nowej Soli utrzymali pozycję wicelidera.

Nowosolanie do meczu przystąpili w dość nietypowym zestawieniu. Z powodów osobistych na mecz nie pojechał podstawowy środkowy Łukasz Zimoń, natomiast z trybun spotkania oglądał drugi środkowy Robert Bitner, który podczas środowego treningu doznał kontuzji skręcenia stawu skokowego. Ich miejsce zastąpił wracający do zdrowia po ostatnim urazie grający trener Przemysław Jeton oraz nominalny atakujący Dawid Witkiewicz. Już początek spotkani zapowiadał, że Gwardia tanio skóry nie sprzeda faworyzowanym koliberkom. Gospodarze bardzo dobrze radzili sobie w ataku, do tego dokładali trudną zagrywkę, dzięki temu przez większość pierwszej partii utrzymywali kilkupunktową przewagę. Dopiero w końcówce seta siatkarzy Astry zachowali więcej zimnej krwi wygrywając partię 27:25. Do seta drugiego gwardziści wspierani sporą ilością miejscowych kibiców, przystąpili jeszcze bardziej naładowani i zmotywowani. W dalszym ciągu ryzykowali zarówno w ataku jak i w polu serwisowym, natomiast w naszym zespole mnożyły się błędy własne. Skutecznie grający zespół z Wrocławia pewnie wygrał drugą odsłonę 25:18. Przegrany set podziałał bardzo motywująco na przyjezdnych nowosolan, którzy z akcji na akcję prezentowali się coraz pewniej i zaczęli przejmować kontrolę nad meczem. Bardzo dobrze w ataku spisywał się duet Paweł Gajowczyk/Przemysław Jeton, którzy tego dnia byli praktycznie nieomylni. Efektem dobrej i ambitnej gry były wygrane kolejna sety 25:14 oraz 25:19, tym samy MKST Astra Nowa Sól odczarowała halę we Wrocławiu i zwyciężyła miejscową Gwardię 3:1. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany środkowy koliberków Przemysław Jeton.

Kolejny mecz MKST Astra Nowa Sól zagra na własnym parkiecie. W ostatnim spotkaniu tego roku nowosolanie w sobotę 17 grudnia podejmą Olavię Oława. Początek spotkania godzina 17:00.

KS Gwardia Wrocław 1:3 MKST Astra Nowa Sól (-25, 18, -14, -19)
MKST Astra Nowa Sól:
Ruciński, Gajowczyk, Grześkowiak, Witkiewicz, Przybylski, Jeton, Odwarzny (l) oraz Janusz.