Gwardia bez szans w Nowej Soli

MKST Astra Nowa Sól i Gwardia Wrocław nie są sąsiadami w tabeli. Już pierwszy set, w którym Astra zanotowała kilka serii punktowych pokazał, że w tym dniu Gwardii będzie bardzo ciężko zdobyć jakieś punkty. Skrzydłowi z Nowej Soli skutecznie zniechęcali do gry rywala dobrymi atakami i pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:16.

Później i wynik, i gra Gwardii była już nieco lepsza, ale i tak Astra w kluczowych momentach potrafiła podkręcić tempo i rozstrzygnąć oba kolejne sety na swoją korzyść. Zarówno druga, jak i trzecia partia kończyła się wynikiem 25:20. Najwięcej punktów po stronie Astry zdobył Patryk Czyrniański, ale komisarz tego spotkania Krzysztof Szmydyński uznał, że najlepiej na boisku prezentował się Paweł Skibicki.

MVP: Paweł Skibicki

MKST Astra Nowa Sól – Gwardia Wrocław 3:0
(25:16, 25:20, 25:20)

Składy zespołów:
Astra: Kryński (11), Jacznik (3), Skibicki (9), Pizuński (10), Drzazga (8), Czyrniański (11), Foltynowicz (libero) oraz Brzeziński i Majewski Nowak
Gwardia: Lubaczewski (3), Rakowski (5), Biliński (2), Śliwka (11), Uszok (4), Godlewski (12), Chmielewski (libero) oraz Kuźmiczonek (1), Szymankiewicz i Pakos (1)