Guardian Clinic zadba o zdrowie zawodników MKST Astry Nowa Sól

Jesteśmy dumni z tego, że możemy przedstawić Wam naszego nowego partnera medycznego, który będzie dbał o zdrowie naszych pierwszoligowych siatkarzy.

Guardian Clinic to renomowany ośrodek medycyny, który posiada doświadczony zespół specjalistów, gotowych zapewnić kompleksową opiekę naszym zawodnikom. Świadczą najwyższej jakości konsultacje oraz usługi z zakresu ortopedii, laryngologii, diagnostyki obrazowej, fizjoterapii, neurochirurgii oraz osteopatii. Wiedza i wieloletnie doświadczenie specjalistów oraz wysokiej jakości aparatura pozwalają zdiagnozować najbardziej skomplikowane przypadki w krótkim czasie, co niewątpliwie pozytywnie wpływa na późniejszy okres leczenia i rekonwalescencji.

Guardian Clinic specjalizuje się w leczeniu całego spektrum urazów oraz schorzeń ortopedycznych. Wykonują operacje i zabiegi ortopedyczne, m.in. artroskopię stawu kolanowego, rekonstrukcje chrzęstno-kostne, stawów oraz więzadła krzyżowego (ACL, PLC, MGL,PLC). Cały proces leczenia opiera się na nowoczesnych technikach operacyjnych oraz diagnostycznych. Każdy z pacjentów może liczyć na holistyczne, indywidualne podejście i najlepszą opiekę lekarską.

Ośrodek medyczny wykonuje również badania z zakresu diagnostyki obrazowej: USG narządów ruchu, rezonans magnetyczny i rentgen.

W szpitalu pacjenci mogą skorzystać również z diagnostyki motorycznej. Ma ona na celu sprawdzenie i ocenienie zdolności funkcjonalnych u osób aktywnych fizycznie, dla których możliwe staje się dopasowanie optymalnego zestawu treningowego. Diagnostyka motoryczna skierowana jest także dla pacjentów po przebytych urazach, zabiegach lub operacjach w celu stworzenia planu rehabilitacji. Ocenie podlegają takie aspekty jak siła mięśniowa, koordynacja ruchowa, mobilność oraz stabilność postawy ciała. Pacjenci pooperacyjni mają szansę monitorowania swoich postępów dzięki testom funkcjonalnym opartym na kilku fazach rehabilitacji, w których skład wchodzi: powrót do biegania, ocena gotowości do skoków oraz możliwość powrotu do sportu.

Dzięki tej współpracy będziemy mieli pewność, że nasi siatkarze będą pod stałą opieką wysoko wykwalifikowanych lekarzy i fizjoterapeutów, którzy pomogą im osiągnąć szczytowe wyniki i zapewnią im szybki powrót do pełnej sprawności po ewentualnych kontuzjach.

Więcej o Guardian Clinic znajdziecie na Facebooku oraz stronie internetowej.