Grześ, Tomek, Markus – dziękujemy!

Po sezonie spędzonym w Nowej Soli z Astrą żegna się Grzegorz Jacznik, Tomasz Kryński oraz Markus Kosian. Dziękujemy za dostarczenie pozytywnych emocji w minionych rozgrywkach i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

Grzegorz Jacznik przeszedł do koliberków z drużyny Bogdanka Arka Chełm i był podstawowym rozgrywającym w tali trenera Andrzeja Krzyśko. Na tej pozycji był jednym z najlepiej blokujących oraz zagrywających zawodników w całej Tauron1.Lidze. W sezonie 2023/2024, w barwach Astry wystąpił we wszystkich 32 meczach zdobywając łącznie, aż 118 punktów (43 zagrywką, 40 atakiem i 35 blokiem). Zawodnik wyróżniony był ponadto dwoma statuetkami MVP oraz był wybierany sześciokrotnie do najlepiej drużyny kolejki. W zbliżających się rozgrywkach siatkarz będzie reprezentował klub BKS VISŁA PROLINE Bydgoszcz.

Tomasz Kryński, po wywalczeniu awansu z Norwidem Częstochowa do PlusLigi w sezonie 2022/2023, postanowił dalszą przygodę z siatkówką kontynuować w Astrze. Po owocnym sezonie spędzonym w Nowej Soli postanowił kolejne siatkarskie kroki stawiać w PZL Leonardo Avia Świdnik. W trykocie koliberków stanowił główną siłę ofensywną będąc podstawowym atakującym. Łącznie dla nowosolan zdobył 455 punktów – 385 atakiem, 46 blokiem i 24 bezpośrednio z zagrywki, dodatkowo wyróżniony był siedmiokrotnie statuetką najlepszego zawodnika meczu (najwięcej ze wszystkich zawodników Astry). Tomasz Kryński wybrany był trzykrotnie do najlepszej drużyny Tauron1.Liga kolejki (z tego raz jako rezerwowy).

Markus Kosian dołączył do stada kolibrów z drużyny Mickiewicza Kluczbork. Ze względu na poważną kontuzję skręcenia stawu skokowego, początek sezonu środkowy miał trudny, opuszczając część meczów w pierwszej rundzie. Po powrocie do pełni sił zawodnik coraz częściej pojawiał się w wyjściowym składzie nowosolan. W minionych rozgrywkach Markus Kosian pokazał się w 23 spotkaniach zdobywając łącznie 117 punktów (15 zagrywką, 77 atakiem, 25 blokiem). Nowy zawodnik PSG KPS Siedlce wybierany był trzy razy do najlepszej drużyny kolejki ligi, z tego dwukrotnie w jej rezerwach.

Cała trójka zawodników mocno przyczyniła się do historycznego, końcowego wyniku naszego klubu. W imieniu całego zarządu chciałbym serdecznie podziękować Grzegorzowi, Tomaszowi oraz Markusowi za zostawione serducho w minionym sezonie. Szczególnie pojawienie się zarówno Grześka, jak i Tomka w naszych szeregach zmieniło oblicze drużyny. Oczywiście chcieliśmy zatrzymać ich w Nowej Soli, jednak propozycje, które pojawiły się dla nich po bardzo udanym sezonie były przez nasz klub nie do przebicia. Wszystkim siatkarzom życzymy powodzenia i spełniania się w nowych zespołach – komentuje prezes Jeton.