Doświadczony środkowy zostaje w Astrze

Doświadczony środkowy zostaje w Astrze

Mateusz Nożewski zostaje kolejny rok w Nowej Soli. Będzie to już trzeci z rzędu sezon popularnego „Noża” w barwach nowosolskich koliberków.

Doświadczony środkowy do MKST Astra Nowa Sól przeszedł ze nyskiej Stali, którą reprezentował przez siedem sezonów, zdobywajac w sezonie 2018/2019 drugie miejsce na zapleczu Puls Ligi. Prędzej zawodnik występował w drużynie Asseco Resovia Rzeszów oraz SMS PZPS Spała. Mateusz Nożewski pochodzi z Zielonej Góry i jest wychowankiem tamtejszej UKS 13-stki. Od sezonu 2019/2020 powrócił na Ziemię Lubuską, praktycznie na stałe wiążąc się z nowosolską Astrą.

Zawodnik przyznaje, że zrobi wszystko aby poprawić wynik, jaki uzyskał z koliberkami w poprzednim sezonie. Dodaje również, że zdecydował się zostać w Astrze, że względu na możliwość gry o najwyższe cele.

Po poprzednim sezonie pozostał spory niedosyt. Na pewno nie tak to miało wyglądać. Zostaję w Astrze na kolejny sezon ponieważ chcę grać o najwyższe cele, a klub z Nowej Soli na stałe zadomowił się w czołówce klubów drugoligowych. Patrząc na wizje budowy składu na następny sezon, jestem pełen optymizmu. Damy z siebie wszystko. – komentuje Mateusz Nożewski.