Bielawa na łopatkach! Astra zwycięzcą rundy zasadniczej!

Bielawa na łopatkach! Astra zwycięzcą rundy zasadniczej!

W ostatnim meczu rundy zasadniczej MKST Astra Nowa Sól odczarowała halę w Bielawie wygrywając z miejscową Bielawianką 3:1. Koliberki tym samym obroniły pozycję lidera i rundę zasadniczą kończą na pierwszym miejscu.

Pojedynki między Astrą a Bielawianką od wielu lat dostarczają mnóstwo emocji i gwarantują siatkówkę na najwyższym poziomie. Nie inaczej było tym razem. Koliberki od dwóch lat nie mogą zdobyć twierdzy w Bielawie, a w ostatnich kilku najważniejszych meczach (ubiegłoroczny półfinał oraz finał II ligi) górą był zespół z województwa dolnośląskiego. Dodatkową stawką tego spotkania było rozstawienie przed play off.

Pierwszy set był niezwykle wyrównany, o zwycięstwie na korzyść miejscowych 25:23 zdecydowały dwie ostatnie piłki. Najpierw sędziowie dopatrzyli się bloku naszego zespołu, którego nie było, następnie przy piłce setowej dla Bielawy został zablokowany Michał Przybylski. Drugą partię zdecydowanie lepiej zaczęli gospodarze, którzy prowadzili już nawet 12:4. Jak dobrze wiadomo siatkówka jest nieobliczalnym sportem i póki piłka w grze należy wierzyć do końca w zwycięstwo. Astra głównie dzięki skutecznym blokom oraz świetnej grze w obronie dogoniła zespół OFM. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali przyjezdni z Nowej Soli co poskutkowało wygrają partią 26:24. Ewidentnie porażka w takim stylu podcięła skrzydła Bielawiance. Koliberki zmotywowani obecnością na trybunach wiceprezydenta miasta Nowa Sól – Jacka Milewskiego, z akcji na akcję grali coraz lepiej. Kolejne dwie partie należały już tylko do ekipy przyjezdnych i to Astra cieszyła się ze zwycięstwa 3:1. MVP spotkania został wygrany libero nowosolskiego zespołu Bartosz Odwarzny.

OFM Bielawianka Bester Bielawa 1:3 MKST Astra Nowa Sól (23, -24, -19, -20)

MKST Astra Nowa Sól:
Ruciński, Gajowczyk (17), Zimoń (13), Bitner (4), Przybylski (15), Jasnos (2), Odwarzny oraz Grześkowiak (8), Janusz, Witkiewicz (1)

Kolejne spotkanie zawodnicy Astry zagrają 4 marca we Wrocławiu z miejscową Gwardią. Będzie to początek dwumeczu pierwszej rundy play off.