Bartosz Kowalczyk nowym graczem Astry

Bartosz Kowalczyk nowym graczem Astry

W sezonie 2021/2022 barwy naszego klubu reprezentować będzie pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego Bartosz Kowalczyk. 23-letni atakujący ma za sobą występy w takich klubach jak MCKiS Jaworzno – siatkówka, czy KPS Siedlce. Nasi kibice kojarzyć Bartka mogą z gry w LBS Bank Janas Logistics KS Orzeł Międzyrzecz z sezonu 2017/2018.

– Do gry w nowosolskim zespole skłonił mnie bez wątpienia ambitny plan jakim jest awans do 1 ligi. Uważam, że mamy bardzo duży potencjał i głęboko wierze, że jako drużyna uda nam się osiągnąć ten cel. Ponadto czuje bardzo duży głód gry i nie mogę doczekać się początku sezonu.

Ostatni sezon Bartosz Kowalczyk spędził na leczeniu kontuzji jakiej doznał przed sezonem 2020/2021. We wrześniu roku 2020 Atakujący zerwał ścięgno Achillesa, jednak po urazie nie widać już śladu. Obdarzony świetnymi warunkami fizycznymi zawodnik będzie bez wątpienia dużym wzmocnieniem w formacji ofensywnej nowosolskich koliberków. O miejsce w podstawowym składzie Kowalczyk będzie rywalizował z Dawidem Witkiewiczem.

Bartosz Kowalczyk:

Data urodzenia – 12.03.1998
Pozycja – Atakujący
Wzrost – 204 cm
Waga – 102 kg
Zasięg z wyskoku do ataku – 360 cm