Doświadczony rozgrywający nowym kolibrem

Bartosz Kowalczyk nowym graczem Astry

W sezonie 2021/2022 barwy MKST Astra Nowa Sól reprezentować będzie pochodzący z Piły Łukasz Jurkojć. Doświadczony rozgrywający ma za sobą występy w takich klubach jak: UKS SMS JOKER PIŁA, Płomień Sosnowiec, Ślepsk Malow Suwałki, Krispol Września, GKS Katowice, oraz TSV Sanok. Sympatycy koliberków kojarzyć Łukasza mogą z gry w SPS Chrobry Głogów i WKS Sobieski Arena Żagań, z którym doszedł w poprzednim sezonie do turnieju finałowego o TAURON1.Liga.

„Cieszę się, że dołączyłem do Drużyny Kolibrów. Obserwuję Klub od paru sezonów i jestem pod wrażeniem jak bardzo się rozwija. Organizacja klubu oraz atmosfera, którą wokół niego tworzą kibice sprawia, że zarówno mnie jak i całą moją rodzinę cieszy fakt, że dołączyłem do tak fajnego projektu. Teraz jestem jednym z Was i zrobię wszystko by zespół dołączył do grona pierwszoligowców, ponieważ niewątpliwie na to zasługuje.”

Popularny „Juri” o miejsce w podstawowej szóstce rywalizować będzie z Mateuszem Rucińskim, który przedłużył kontrakt z nowosolską drużyną.

Łukasz Jurkojć:

Data urodzenia – 12.08.1984
Pozycja – Rozgrywający
Wzrost – 189 cm
Waga – 85 kg
Zasięg z wyskoku do ataku – 335 cm.