Atmosfera i emocje godne derbowego spotkania

Atmosfera i emocje godne derbowego spotkania

Chociaż pierwsze akcje należały do gospodarzy, rywale szybko wyrównali wynik. Po obu stronach siatki zdarzały się błędy. Dopiero seria przy zagrywkach Tomasza Pizuńskiego pozwoliła Astrze odskoczyć na 18:14. Mimo starań Fabiana Leitermeiera Olimpia nie zdołała zniwelować tych strat i przegrała seta do 21. Seria przy zagrywkach Rafała Prokopczuka sprawiła, że w drugim secie 5:1 prowadzili sulęcinianie. W kolejnych akcjach dystans utrzymywał się. Obie drużyny nie wstrzymywały ręki w ataku. Dobre zagrania Tomasza Kryńskiego i Kamila Drzazgi pozwoliły wyrównać wynik (12:12). Do końca tej partii wynik pozostawał na styku. Dopiero skuteczny blok sulęcinian i atak Leitermeiera przechylił szalę zwycięstwa na korzyść Olimpii.

Od początku seta numer trzy żaden z zespołów nie był w stanie zbudować wyraźnej przewagi. Większość akcji kończyła się w pierwszym uderzeniu. Dopiero w drugiej części seta do głosu doszli gospodarze, którzy po ataku Kryńskiego odskoczyli na 19:14. Po nieudanej zagrywce Turka Astra miała serię piłek setowych, ale nie wykorzystała jej i po asie Michała Gawrzydka wynik wyrównał się (24:20, 24:24). Obie drużyny miały swoje szanse a kropkę nad i postawił Kryński. Z nową energią w czwartą partię weszli gospodarze, po kontrataku Patryka Czyrniańskiego interweniował trener Cop (6:3). W kolejnych akcjach mimo starań Grzegorza Turka goście nie potrafili odrobić strat. Swoje akcje kończył Czyrniański. Sulęcinianie walczyli do końca, w decydującym momencie przez chwilę mieli kontakt punktowy z rywalami (22:21). Seria przy zagrywkach Kryńskiego rozstrzygnęła wynik na korzyść Astry. kiwka Grzegorza Jacznika zamknęła seta.

Piąty set od pierwszych akcji był bardzo zacięty. Wynik wciąż oscylował wokół remisu. Sygnał do zmiany stron dał atakiem po bloku Pizuński (8:7). W dalszej fazie seta obie drużyny skuteczne akcje przeplatały z pomyłkami. Po ataku Leitermeiera Olimpia miała piłkę meczową. Blok na Kryńskim dał gościom ostatni punkt w tym meczu.

MVP: Rafał Prokopczuk

MKST Astra Nowa Sól – Olimpia Sulęcin 2:3
(25:21, 23:25, 26:28, 25:22, 13:15)

Składy zespołów:
Astra: Kryński (23), Jacznik (2), Skibicki (9), Pizuński (11), Drzazga (13), Czyrniański (16), Foltynowicz (libero) oraz Brzeziński i Kosian (2)
Olimpia: Gawrzydek (11), Prokopczuk (2), Leitermeier (21), Kłysz (1), Michalak (15), Nowik (11), Sobczak (libero) oraz Chaciński, Sawerwain (libero), Bożek, Buczek (1), Szymczak i Turek (13)

źródło – siatka.org