Astra zdecydowanie lepsza od BTS. Koliberki liderem !

Astra zdecydowanie lepsza od BTS. Koliberki liderem rozgrywek !

Bez większych problemów MKST Astra Nowa Sól pokonała beniaminka rozgrywek z Bolesławca, a dzięki sensacyjnej porażce SPS Chrobry Głogów z Gwardią Wrocław nowosolanie wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli 4 grupy II ligi.

Sobotni trzysetowy pojedynek nie dostarczył za dużo emocji nowosolskiej publiczności. Każda partia to zdecydowania dominacja koliberków. Przyjezdni nie byli w stanie w żadnej części meczu nawiązać walki z faworyzowaną Astrą, a dzięki wysokim prowadzeniu trener gospodarzy mógł wprowadzać młodych wychowanków klubu, którzy skutecznie kończyli poszczególne partie. Bardzo dobrze o siłę ofensywną dbali dwaj atakujący Dawid Witkiewicz oraz Paweł Gajowczyk. Prawdziwą ścianą nie do przejścia był blok Roberta Bitnera, który odnotował w tym elemencie 6 punktów, natomiast ze 100% skutecznością w ataku kończył spotkanie drugi środkowy Astry Łukasz Zimoń. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany przyjmujący nowosolskiego klubu Jędrzej Jasnos.

MKST Astra Nowa Sól 3:0 BTS Elektros Bolesławiec (17, 19, 20,)

MKST Astra Nowa Sól:
Ruciński, Witkiewicz, Przybylski, Jasnos, Zimoń, Bitner, Odwarzny (l) oraz Janusz, Gajowczyk, Ad. Zakrzewski, Ratajczak, Ar. Zakrzewski (l)

Kolejne spotkanie koliberki zagrają w Bielawie. Będzie to ostanie spotkanie rundy zasadniczej, po którym dowiemy się z kim przystanie zmierzyć się Astrze w fazie play off.