Astra wygrywa w Toruniu. Koliberki liderem grupy

Astra wygrywa w Toruniu. Koliberki liderem grupy

W ostatnim meczu pierwszej rundy MKST Astra Nowa Sól pokonała w Toruniu akademików UMK 3:0. Zwycięstwo dało kolibrom prowadzenie w pierwszej grupie.

Do Torunia podopieczni trenera Śrona i Krzyśko jechali w roli zdecydowanego lidera. Jednak w to spotkanie wchodzili bardzo długo. Goście rozpoczęli w zestawieniu: Jurkojć, Witkiewicz, Czyrniański, Pizuński, Nożewski, Skibicki, Foltynowicz (l). Koliberki w pierwszym secie miały duże problemy z przyjęciem zagrywki, a swoim serwisem nie stwarzali zagrożenia rywalom. Od stanu 5:2 dla przyjezdnych gospodarze zaczęli zdecydowanie stawiać większy opór. Różnicy punktów jaka dzieli oba zespoły w tabeli nie było widać, Astra dostosowała się do poziomu przeciwnika. Na boisku w szeregach koliberków pojawił się Marcin Brzeziński, który zastąpił Patryka Czyrniańskiego. O końcowym sukcesie w partii otwierającej mecz zadecydował skuteczny blok nowosolan – najskuteczniejsza broń tego dnia.

Podrażnieni niespodziewanymi kłopotami w pierwszym secie, nowosolanie do kolejnej partii przystąpili z większym zadziorem. W końcu nieliczna grupa przyjezdnych kibiców mogła oglądać więcej agresji w poczynaniach Astry. Znakomicie w bloku oraz ataku poczynał sobie Mateusz Nożewski, na którego torunianie nie potrafili znaleźć recepty. Na parkiecie pojawili się kolejni zmiennicy: Mateusz Rucinski, Bartosz Kowalczyk i Mateusz Janus. Przyciśnięci akademicy zaczęli popełniać coraz większą ilość błędów. Finalnie druga partia bez większych kłopotów padła łupem gracy z Nowej Soli 25:15.

Trzeci set bliźniaczo przypominał poprzednią partię. Od początku z mocnym atakiem ruszyli nowosolanie. Skutecznie na środku siatki radził sobie Paweł Skibicki, a gospodarze mieli duże problemu żeby sforsować blok drużyny gości. Pod koniec meczu na boisku pojawił się również Adam Olejniczak oraz wchodzący do obrony drugi libero Robert Jakubowski. Ostatecznie koliberki ponownie wygrały 25:15 i cieszyły się z triumfu w całym meczu 3:0.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany środkowy Astry Mateusz Nożewski, dla którego była to pierwsza taka nagroda w sezonie.

Dzięki kolejnej wygranej za trzy punkty oraz porażce Aniołów Toruń na własnym parkiecie z Orłem Międzyrzecz, koliberki awansowały na pierwsze miejsce w tabeli. Astra z dorobkiem 30 punktów wyprzedza o jedno oczko międzyrzeczan oraz torunian.

Kolejne spotkanie MKST Astra Nowa Sól zagra ponownie na wyjeździe. Przeciwnikiem koliberków w ostatnim meczu roku będzie Trefl Lębork.

AZS UMK Toruń – MKST Astra Nowa Sól 0:3 (26:28, 15:25, 15:25)

MKST Astra Nowa Sól:
Jurkojć, Witkiewicz, Czyrniański, Pizuński, Nożewski, Skibicki, Foltynowicz (l) oraz Ruciński, Kowalczyk, Brzeziński, Janus, Polus, Olejniczak, Jakubowski (l)