Astra wygrywa turniej w Bielawie

Astra wygrywa turniej w Bielawie

W minioną sobotę, w Bielawie, siatkarze MKST Astra Nowa Sól wzięli udział w I Memoriale im. Józefa Drożdżyńskiego. Podopieczni trenera Śrona wygrali dwa mecze i zdobyli puchar za pierwsze miejsce.

11 września, na hali przy ul. Generała Grota Roweckiego w Bielawie, miejscowa Bielawianka, zorganizowała turniej upamiętniający postać Józefa Drożdżyńskiego. W I Memoriale wzięły udział cztery drużyny, dla których był to idealny moment na sprawdzenie dyspozycji fizycznej, przed zbliżającym się startem w lidze.

W pierwszym meczu turnieju, gospodarze, KS Bielawianka Bester Bielawa uległa zespołowi IM Faurencia Volley Jelcz-Laskowice 2:3. Po tym spotkaniu organizatorzy dokonali oficjalnego otwarci turnieju, po którym na parkiet weszły nowosolskie koliberki. Astra bez większych problemów pokonała MUKS Ziemia Milicka Milicz 3:0 (25:17, 25:23, 25:19). Najskuteczniejszymi zawodnikami w szeregach koliberków byli obaj przyjmujący, Marcin Brzeziński oraz Patryk Czyrniański, którzy zdobili po 9 punktów. Po rozegraniu dwóch półfinałów, przyszedł czas na mecze o miejsca. Najpierw rozegrano pojedynek o miejsce trzecie, w którym to gościnni okazali się siatkarze z Bielawy, oddając swój parkiet miliczanom 2:3. Po krótkiej przerwie ponownie mogliśmy oglądać w akcji zawodników MKST Astra Nowa Sól. Podopieczni duetu Śron/Krzyśko w meczu finałowym zagrali z Volleyem Jelcz-Laskowice. Po zaciętym boju, w którym Astra przegrywała już 1:2, ostatecznie triumfowała drużyna z Ziemi Lubuskiej, doprowadzając do tie braka, w którym pewnie wygrała 15:8. W finałowym spotkaniu, wśród koliberków, najlepiej punktował atakujący Bartosz Kowalczyk, który na swoim koncie zapisał 16 oczek. 13 punktów zgromadził Marcin Brzeziński, wyróżniony po turnieju statuetką najlepszego gracza nowosolan.

Klasyfikacja końcowa:
1. MKST Astra Nowa Sól
2. IM Faurencja Volley Jelcz-Laskowice
3. MUKS Ziemia Milicka
4. KS Bielawianka Bester Bielawa