Astra rzutem na taśmę w play-off!

Astra rzutem na taśmę w play-off!

Od początku spotkania we Wrocławiu warunki dyktowali nowosolanie. Wysoką skuteczność utrzymywali wszyscy skrzydłowi. Chociaż przyjezdnym zdarzało się popełniać błędy, dystans pozostawał wyraźny. W końcówce Astra zaliczyła serię przy zagrywkach Brzezińskiego i po kontrataku Pizuńskiego wygrała do 16.

Gwardziści lepiej rozpoczęli drugą odsłonę, ale przez własne błędy nie utrzymali przewagi. Pojedyncze zagrania Śliwki na niewiele się zdawały. Przyjezdni celnie zagrywali i górowali na siatce. Swoje akcje kończył Drzazga. Skutecznymi atakami wymieniali się Godlewski i Kryński. Atak z przechodzącej piłki Woźniaka dał serię piłek setowy a błąd Śliwki zamknął partię.

W trzecim secie długo trwała zacięta walka, żaden z zespołów nie był w stanie zbudować i utrzymać przewagi. Sytuacja odmieniła się przy zagrywkach Pizuńskiego i przy stanie 15:12 dla Astry interweniował wrocławski trener. W dalszej fazie seta goście utrzymywali przewagę. W końcówce przy zagrywkach Pakosa wrocławianie złapali kontakt punktowy (21:22), ale nie zdołali odwrócić biegu spotkania. Astra triumfowała 25:23.

MVP: Grzegorz Jacznik

Gwardia Wrocław – MKST Astra Nowa Sól 0:3
(16:25, 18:25, 23:25)

Składy zespołów:
Gwardia: Rakowski (5), Biliński (1), Śliwka (11), Janiak (8), Godlewski (14), Pakos (3), Chmielewski (libero) oraz Uszok, Kuźmiczonek i Ostojski
Astra: Kryński (10), Jacznik (6), Pizuński (8), Drzazga (3), Kosian (7), Brzeziński (8), Foltynowicz (libero) oraz Szydłowski (libero), Hoszman (2), Woźniak (5), Wiśniewski (2) i Majewski Nowak