Astra przegrywa z systemem, „złoty set” dla Gwardii

Astra przegrywa z systemem, "złoty set" dla Gwardii.

W meczu rewanżowym 1 rundy play-off MKST Astra Nowa Sól wygrała 3:0 z Gwardią Wrocław, niestety brakowało postawienia kropki nad i. „Złoty set” należał do Wrocławia, tym samym to oni awansowali do kolejnej rundy. Koliberkom zostanie walka o miejsce 5-8.

Zawodnicy Astry do meczu podeszli bardzo zmotywowani. Koliberki aby awansować musieli wygrać za 3 punkty (3:0 lub 3:1) i liczyć na szczęście w „złotym secie”. Już pierwszy set zapowiadał walkę o każdą piłkę i rozgrzewał kibiców do czerwoności. Po niezwykłych emocjach i siatkówce na najwyższym poziomie górą w pierwszej partii byli nowosolanie. W drugim secie gospodarze poszli za ciosem, uzyskali kilkupunktową przewagę, którą nie wypuścili do końca. Trzecia odsłona to zdecydowana, pewna gra i wygrana do 14. Astra osiągnęła pierwszy cel – wygrała 3:0 i doprowadziła do „złotego seta”. Zgodnie z regulaminem zawodnicy udali się do szatni i po 15 minutowej przerwie rozpoczęli tie-break. Krótki set często bywa loterią. Gwardia w środkowej fazie zdobyła trzy punktową przewagę. Nowosolanom udało się zbliżyć w końcówce na jedno oczko (12:13), jednak to przyjezdni od tego momentu grali bezbłędnie. Siatkarze Astry w decydującej odsłonie przegrali 12:15 i pożegnali się z marzeniami o awansie.

MKST Astra Nowa Sól 3:0 KS Gwardia Wrocław  (25:21, 25:21, 25:14 – „złoty set” 12:15)

MKST Astra Nowa Sól:
Ruciński, Gajowczyk, Przybylski, Jasnos, Zimoń, Jeton, Odwarzny (l) oraz Grześkowiak

 

MKST Astra Nowa Sól w tym sezonie prezentowała się bardzo dobrze. Na 20 rozegranych spotkań wygrała 15. Sezon zasadniczy skończyli na pierwszym miejscu, a w 1 rundzie play-off teoretycznie pokonali Gwardię Wrocław (1:3 we Wrocławiu, 3:0 w Nowej Soli), jednak porażka w „złotym secie” odebrała szansę na awans do kolejnej rundy. Śmiało można powiedzieć, że siatkarze przegrali z chorym systemem jaki został wprowadzony w tegorocznych rozgrywkach.

Na otarcie łez pozostanie walka o 5 miejsce w II lidze. Kolejnym przeciwnikiem Astry będzie MKS Olavia Oława. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 25 marca w Oławie.