Astra pokonała spadkowicza z PlusLigi

Tie-breaka obejrzeli kibice w Nowej Soli. W partii otwarcia od razu inicjatywę przejęli gospodarze i choć na chwilę w połowie seta przejęli ją goście, to Astra znowu zaczęła świetnie zagrywać i odskoczyła z wynikiem. Różnica była dla BBTS-u za duża i partia padła łupem ekipy z Nowej Soli, po bloku Kosiana. Po drugiej stronie siatki cały czas dwoił się i troił Romać i to głównie jego akcje pozwoliły bielszczanom prowadzić w drugim secie 10:6. Miejscowi mieli coraz większe problemy w przyjęciu, a w BBTS-ie uaktywnił się Puczkowski i jego drużyna prowadziła 19:10, pewnie wygrywając drugą odsłonę.

Choć Astra próbowała od razu odskoczyć w kolejnym secie, przyjezdni dobrze grali w bloku. Najskuteczniejszy w tym elemencie był Kopij i to dzięki niemu BBTS prowadził 10:8. Długi czas toczyła się wyrównana walka, a w ważnym momencie, po udanym bloku odskoczyła Astra (21:18). W końcówce nie brakowało emocji, a B. Zawalski oraz Skibicki zobaczyli czerwone kartki. Finalnie partię wygrali miejscowi. Goście od pierwszych akcji kolejnej odsłony prowadzili. Pierwsze skrzypce grał Romać (10:4). Bielszczanie świetnie grali blokiem, w którym brylował Zawalski i doprowadzili z łatwością do tie-breaka.

W secie decydującym jakiś czas toczyła się zacięta walka. Dopiero blok Drzazgi i błąd gości zmieniły obraz gry. Świetnie zagrywał Jacznik, a Romać zaczął się w ważnych uderzeniach mylić. Astra prowadziła pewnie do końca i triumfowała w całym meczu.

MVP: Kamil Drzazga

MKST Astra Nowa Sól – BBTS Bielsko-Biała 3:2
(25:18, 14:25, 25:23, 18:25, 15:11)

Składy zespołów:
Astra: Kryński (12), Jacznik (4), Pizuński (8), Drzazga (12), Kosian (3), Czyrniański (17), Foltynowicz (libero) oraz Hoszman (2), Skibicki (3), Brzeziński (4) i Majewski Nowak

źródło – siatka.org
BBTS: Kopij (12), Janus (1), Zawalski M. (4), Zawalski B. (15), Romać (30), Puczkowski (12), Biniek (libero) oraz Siek, Szwed i Pszczoła