Astra organizatorem turnieju finałowego!

Astra organizatorem turnieju finałowego!

Turniej półfinałowy o awans do TAURON1.Liga w Nowej Soli.

W dniach 6-8.05.2022 odbędzie się turniej finałowy o awans do Tauron 1 ligi. Organizatorem decydującego starcia dla najlepszych drugoligowych zespół będzie nowosolska Astra.

 – Własna hala jest atutem. Nasi siatkarze nie ukrywają, że nowosolski parkiet stanowi swego rodzaju talizman. Organizacja tego turnieju niesie za sobą dużą odpowiedzialność. Mamy jednak nadzieję, że zrobimy taką imprezę, którą będzie można się chwalić – powiedział prezes Astry Przemysław Jeton.

Na placu boju pozostały już tylko cztery zespoły. W zmaganiach półfinałowych w Wieluniu najlepsi okazali się nowosolanie, a wraz z nimi do rozgrywki finałowej awansowała Arka Tempo Chełm. Natomiast w turnieju w Toruniu prym wiodły BAS Białystok i Anioły Toruń i te zespoły również zostały w grze o awans do I ligi.

Są to wyrównane, mocne i ambitne drużyny. Każda z nich przed sezonem stawiała sobie za cel awans do I ligi – stwierdził prezes lubuskiego klubu.

Astra w tym sezonie grała już z rywalami z Torunia i Chełma, natomiast w finałach po raz pierwszy zmierzy się z przeciwnikiem z Białegostoku.

Z Arką zagraliśmy rewelacyjny mecz w turnieju półfinałowym, odnosząc zwycięstwo 3:2. Z Aniołami Toruń dwa razy przegraliśmy w rundzie zasadniczej, ale w końcowej klasyfikacji znaleźliśmy się wyżej od nich. Natomiast BAS Białystok jest spadkowiczem z I ligi. Jest to mocny i dobrze poukładany zespół – zakończył Przemysław Jeton.