Astra bez Grześkowiaka i Dzikowicza ?

Astra bez Grześkowiaka i Dzikowicza ?

Wszystko wskazuje na to, że w sezonie 2017/2018 w barwach nowosolskiej Astry zabraknie Konrada Grześkowiaka oraz Bartłomieja Dzikowicza. Konrad zmaga się z poważną kontuzją i czeka go długotrwała rehabilitacja, natomiast Bartłomiej prawdopodobnie zdecyduje się na przeniesienie do Wałbrzycha.

Konrad Grześkowiak reprezentuje MKST Astra Nowa Sól od początku ich przygody w II lidze. Przez wiele sezonów był podstawowym przyjmującym , a ostatni rok pełnił funkcję kapitana. Od pewnego czasu zmagał się z kontuzją barku. Po przejściu kilku skomplikowanych badań, okazało się, że uraz jest poważny. U Grześkowiaka zdiagnozowano uszkodzony nerw w prawym barku i teraz czeka go długa rehabilitacja. Niewykluczone, że ten zawodnik wypadnie ze składu Astry na cały sezon.

Najprawdopodobniej w Nowej Soli nie zobaczymy również Bartłomieja Dzikowicza. Zawodnik ten miał być liderem nowosolan w nadchodzącym sezonie. Niestety, na prośbę siatkarza, ostatecznie nie dojdzie do transferu. Dzikowicz przenosi się do Wałbrzycha i zasili szeregi PWSZ Victoria, która rzutem na taśmę dostała miejsce w I lidze.

Astra wciąż poszukuje zawodników, którzy mieliby zastąpić „ubytki” i wzmocnić pozycję przyjęcia. Wiadomo już, że w poniedziałek do składu dołączy jeden doświadczony przyjmujący, którego nazwisko poznamy niebawem.