Artur Sławnikowski rozgrywającym Koliberków [WYWIAD]

Artur Sławnikowski rozgrywającym Koliberków

Artur Sławnikowski rozgrywający z BTS Bolesławiec przeszedł do Astry Nowa Sól. Oczekiwanie na ostateczną decyzję siatkarza trwało kilka tygodni. Koliberki zyskały tym transferem doskonałego rozgrywającego, który znacząco wzmocni drużynę

Zdecydowałeś się zostać Koliberkiem. Z takim nazwiskiem to chyba najlepsza drużyna dla ciebie?

(śmiech) Tak, rzeczywiście pasujemy do siebie.

Pod Twoim adresem płynęły ciekawe siatkarskie propozycje. BTS Bolesławiec też nie chciał się z Tobą rozstawać Ty jednak wybierasz Nową Sól, dlaczego?

Astra Nowa Sól ma ciekawy plan na przyszłość. Pracownicy klubu i siatkarze nie obiecują cudów mówią o ciężkiej pracy, która ma doprowadzić drużynę do wejścia do pierwszej ligi.  Zawsze trzeba najpierw zbudować optymalną drużynę. Podoba mi się taka perspektywa, chcę uczestniczyć w tym projekcie i być częścią zespołu. Uczciwe jest też zapowiadane, że potrwa to kilka lat. Awans do pierwszej ligi będzie wielkim plusem dla miasta. Słyszałem, że nowosolanie lubią siatkówkę, że przychodzą na mecze i zależy im na grze swojej drużyny. To też ma dla mnie znaczenie.

Ostatnie lata spędziłeś w Bolesławcu. Co się działo wcześniej, przed drużyną BTS?

Pochodzę z Łodzi i pierwsze siatkarskie kroki tam stawiałem. Zacząłem w piątej klasie szkoły podstawowej. Z łódzkich parkietów nie schodziłem do trzeciej klasy liceum. Wtedy dostałem propozycję z Kielc, gdzie grałem w młodej lidze. Dorosłą siatkówkę zacząłem już w Bolesławcu. Polubiłem miasto i ludzi. Nie graliśmy tylko dla siebie ale dla dużej grupy wspierających nas kibiców. W Bolesławcu wiele się nauczyłem, za co dziękuję. Ostatnio przez dwa lata mieszkałem w Legnicy a do Bolesławca dojeżdżałem na treningi. Jestem daleko od rodzinnego domu ale układam tutaj swoje życie. Teraz wiążę się z Nową Solą.

Poznałeś już chłopaków z Astry?

Szczerze mówiąc to nie znamy się zbyt dobrze. Czasami przed meczami czy po meczach mogliśmy zamienić ze sobą zdanie ale to za mało, żeby się poznać. Nie jestem miejscowy a to trochę utrudnia nawiązywanie relacji. Miejscowi lepiej się znają z gry w kadetach czy juniorach, ze wspólnych obozów sportowych i rozgrywek ligowych. Jednak z tego co wiem atmosfera w drużynie jest fajna a ma być jeszcze lepsza. Z tymi chłopakami których znam z pewnością zbudujemy lubiącą się drużynę. Muszę jakoś pogodzić piąty rok studiów, pisanie pracy, siatkówkę, mieszkanie w Nowej Soli. Trochę się tym martwię ale może nie będzie tak źle. W Legnicy mam dziewczynę, która mnie mocno wspiera i jest moim najwierniejszym kibicem.

Co studiujesz?

Finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie.

Może będziesz wspierać klub nie tylko swoją grą ale i wiedzą ekonomiczną?

Czemu nie, może się przydam. (śmiech)

Kiedy zobaczymy cię w naszym mieście?

W połowie sierpnia rozpoczynamy okres przygotowawczy. Wtedy będę już na miejscu i rozpocznę treningi. Na pozycji rozgrywającego gram od dziesięciu lat. Odnajduję się w tej roli. Lubię brać odpowiedzialność za swoją grę i podejmowane decyzje, nie boję się tego. Miałem w tym roku mieć testy do pierwszej ligi. Mijał czas a ja nie mogłem dojść do porozumienia z trenerem pierwszoligowców. Postanowiłem, że nie czekam tylko idę z Nową Solą. Mam nadzieję, że zostanę z wami na dłużej i wspólnie będziemy świętować wygranie pierwszej ligi.