Adam Olejniczak w pierwszej drużynie

Adam Olejniczak w pierwszej drużynie

Do pierwszej drużyny MKST Astra Nowa Sól dołącza kończący wiek juniora Adam Olejniczak. Tym samym drużyna skompletowała pozycję środkowych bloku na zbliżający się sezon.
 
Adam Olejniczak przygodę z siatkówką rozpoczął u trenera Andrzeja Krzyśko. Kolejne siatkarskie szlify nabierał u Edwarda Szweca. Po szkoleniu w grupach młodzieżowych przyszedł czas na występy w drużynie II- ligowej. Nie będzie to debiut Adama w tej grupie. W poprzednim sezonie zawodnik pomagał zespołowi przy absencji innych środkowych.
Wychowanek nowosolskiego klubu nie krył radości, kiedy dowiedział się o powołaniu do grupy seniorów. Jak sam podkreśla, czuje, że jego ciężka praca zaprocentowała.
Informacja o powołaniu mnie do drużyny seniorów była dla mnie ogromnie miłym zaskoczeniem i wynagrodzeniem mojej codziennej pracy w klubie MKST Astra Nowa Sól. Czuję się doceniony, ale i tym bardziej zmotywowany do dalszych działań. Moim głównym celem – tak jak celem całego zespołu – jest nieustanny rozwój i awans do 1. Ligi. Zbliżająca się faza treningów i poznawania reszty zawodników to czas bardzo ambitnych i konkretnych zadań, które zostaną wynagrodzone wyczekiwanymi spotkaniami z pełną halą kibiców – komentuje Adam Olejniczak.
Adam Olejniczak
Data urodzenia – 11.06.2002
Pozycja – Środkowy
Wzrost – 190 cm
Waga – 75 kg
Zasięg z wyskoku do ataku – 335 cm