Adam Golik dołączył do Astry

Adam Golik dołączył do Astry

Do drużyny koliberków dołączył Adam Golik. Nowy środkowy przychodzi z drużyny Trefla Lębork i ma zastąpić kontuzjowanego Fryderyka Polusa. Astra wypożyczyła również Adama Olejniczaka do AZS Zielona Góra.

Adam Golik pochodzi z Chojnic i jest wychowankiem Trefla Gdańsk. Zawodnik ostatnie lata reprezentował ten klub w rozgrywkach młodzieżowych oraz występował w Treflu Lębork w rozgrywkach drugoligowych.

22-letni zawodnik gra na pozycji środkowego bloku i ma zastąpić Fryderyka Polusa, która przez większość sezonu ograniczony jest przez kontuzję barku.

Foto – FB KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego

Nowosolski klub postanowił również wypożyczyć innego środkowego Adama Olejniczaka do KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wychowanek Astry nie miał wielu okazji na zaprezentowanie swoich umiejętności, w drużynie akademików będzie mógł liczyć na więcej minut spędzonych na parkiecie.

Chciałbym podziękować Adamowi za wkład jaki dokonał w budowę obecnej pozycji naszej drużyny. Zawodnik na każdym treningu zostawiał serce na boisku, był bardzo zaangażowany. Niestety konkurencja na tej pozycji w Astrze jest bardzo duża. Adam nie miał szans w tym sezonie przebić się do pierwszego składu, a w wieku jakim się znajduje ważne jest zbieranie boiskowego doświadczenia. Mam nadzieję, że takie będzie mógł nabyć w Zielonej Górze – komentuje Przemysła Jeton, prezes klubu.

Adam Olejniczak swój debiut w AZS ma już za sobą. W ostatniej kolejne III ligi, jego nowa drużyna wygrała z UKS Set Gorzów Wlkp. i umocniła się na pozycji lidera.