Turniej w Bydgoszczy: trzecie miejsce dla Astry

W Hali Immobile Łuczniczka Bydgoszcz rozgrywany był turniej z udziałem drużyny PLS 1. Ligi i 2. Ligi. W meczu o trzecie miejsce Astra Nowa Sól pokonała UKS Grodzisk Mazowiecki. Natomiast w finale BKS VISŁA PROLINE po zaciętym pięciosetowym boju wygrała z CUK Anioły Toruń 3:2.

W piątek podczas turnieju w Bydgoszczy rozegrano mecze pięciosetowe. Gospodarz BKS Visła Proline Bydgoszcz pokonała Astrę Nowa Sól 3:2, zaś CUK Anioły Toruń wygrały z drugoligową UKS Spartą Grodzisk Mazowiecki. Koliberki mocno weszli w mecz, wygrywając dwa pierwsze sety do 18. W kolejnych partiach do głosu zaczęli dochodzić gospodarze i po ciekawym piątym secie triumfowali. Znacznie bardziej nierówny przebieg miał drugi mecz. Sparta rozpoczęła z wysokiego c wygrywając do 15. Kolejne dwie partie należały już do torunian. Drugoligowiec nie odpuścił, doprowadzając do piątego seta. W nim jednak warunki ponownie dyktowali podopieczni trenera Stelmacha

Znacznie mniej emocji było w pierwszym z sobotnich spotkań. Nowosolanie wygrali 3:0. W dwóch setach drugoligowiec był w stanie postawić się Astrze, ale decydujące akcje należały do podopiecznych trenera Copa. Jedynie druga odsłona była jednostronnie wygrana przez pierwszoligowca.

Finał bydgoskiego turnieju był niezwykle zacięty. W pierwszych z serii derbów województwa kujawsko-pomorskiego o zwycięstwie zdecydował piąty set. Zanim jednak do niego doszło aż trzy sety rozgrywane były na przewagi, z czego w dwóch wyniki były powyżej 30 punktów. Również w tie-breaku do końca trwała zacięta walka, ale ostatnie słowo należało do bydgoszczan.