3 punkty zostają w Nowej Soli! Astra górą w derbach

W derbach województwa lubuskiego górą Astra !

MKST Astra Nowa Sól wykazała wyższość nad akademikami z Zielonej Góry i zwyciężyła w siatkarskich derbach województwa lubuskiego 3:1. Było to czwarte zwycięstwo nowosolan, dzięki któremu koliberki awansowały na 6 miejsce w tabeli. Najlepszym zawodnikiem spotkanie został wybrany przyjmujący Astry Maciej Kleinschmidt.

Przez większość spotkania gospodarze kontrolowali przebieg meczu. Wyjątkiem był set 3, w którym w szeregach Astry nastąpiło rozluźnienie po łatwych zwycięstwach w dwóch pierwszych partiach. Zielonogórzanie wykorzystali słabość koliberków w tym fragmencie spotkania, wygrywając trzecią odsłonę do 17. W czwartym, jak się okazało ostatnim secie, nowosolanie wrócili do lepszej dyspozycji i pewnie pokonali rywala 25:20. Najlepszym zawodnikiem derbowego pojedynku został wybrany przyjmujący Astry Maciej Kleinschmidt.

Za tydzień koliberków czeka mecz na trudnym terenie. W sobotę 2 grudnia nowosolanie udadzą się do Bolesławca na spotkanie z miejscowym BTS Elektros. Początek pojedynku 17:00.