Młodzieżowcy rozpoczynają zgrupowanie

W dniu dzisiejszym na zgrupowanie do ośrodka Hottur w Borowicach wyjechały młodzieżowe grupy MKST Astra. Bezpiecznie na miejsce naszych uczestników przetransportuje Ed-Trans Edward Romański.

Prezentacja sztabu szkoleniowego

W nadchodzącym sezonie dojdzie do jednej zmiany w sztabie szkoleniowym MKST Astra Nowa Sól. Dotychczasowego trenera przygotowania motorycznego Dominika Wrotkowskiego zastąpi dobrze znamy w naszym mieście Marcin Reus.

Vadzim Pranko zamyka skład koliberków

Ostatnim zawodnikiem, który dołącza do gromady koliberków jest środkowy Vadzim Pranko. Zawodnik pochodzi z Białorusi i dotychczas reprezentował swój kraj na arenie międzynarodowej. Vadzim przechodzi do naszego klubu z Stroitel Mińsk.

Paweł Skibicki: Zrobiliśmy coś dobrego dla Astry i miasta [ROZMOWA TK]

– Poznałem wielu wspaniałych ludzi i mogę śmiało powiedzieć, że Nowa Sól to moje miasto – mówi Paweł Skibicki, który rezygnuje z gry w siatkówkę. Mamy nadzieję, że tylko chwilowo, bo przecież ciągnie wilka do lasu.

Koliberki bez Witkiewicza

Zawodnik, który był związany z Astrą od najmłodszych lat. Występował we wszystkich kategoriach młodzieżowych naszego klubu. Od sezonu 2013/2014 niezmiennie bronił barw koliberków na szczeblu centralnym w rozgrywkach seniorskich. Dawid - prawdziwa siatkarska legenda Nowej Soli! Dziękujemy.

Kowalczyk zostaje, dołącza Busch

Bartosz Kowalczyk, 24 letni atakujący z Gorzowa Wielkopolskiego, pozostaje w Astrze na kolejny sezon. Do zespołu dołącza przyjmujący Sławomir Busch, który ostatnio występował we włoskiej Serie A3.

Ruchów kadrowych ciąg dalszy

MKST Astra Nowa Sól ujawnia kolejne ruchy transferowe przed zbliżającym się sezonem. W zespole zostaje środkowy Mateusz Nożewski oraz przyjmujący Patryk Czyrniański. Paweł Skibicki postanowił zakończyć karierę, natomiast nowym kolibrem został atakujący Wiktor Kłęk.

Pierwsze wzmocnienia

Działacze MKST Astra Nowa Sól powoli odsłaniają nowe karty. Do drużyny Norberta Śrona dołączyli środkowy Kamil Drzazga, rozgrywający Dawid Pawlun oraz libero Krzysztof Kołtowski.

Kolejne zmiany w Astrze

Oprócz Tomasza Pizuńskiego oraz Marcina Brzezińskiego w barwach nowosolskiej Astry będziemy oglądać w dalszym ciągu Mateusza Rucińskiego i Patryka Foltynowicza. Klub pożegnał się ze środkowymi Fryderykiem Polusem i Adamem Golikiem.