Bartosz Kowalczyk, nowy siatkarz Astry: Mocno wierzę w awans

„Przypominam sobie, że dobrze mi się grało na nowosolskim parkiecie i oby w tym sezonie też tak było”. Rozmowa z atakującym Bartoszem Kowalczykiem, nowym siatkarzem Astry Nowa Sól dla Tygodnika Krąg.

Rozgrywający żegna się z koliberkami

W sezonie 2021/2022 w kadrze Astry zabraknie Artura Sławnikowskiego. Rozgrywający po trzech sezonach spędzonych w Nowej Soli, podobnie jak Piotr Trzeciak, przyszły sezon spędzi w KPS Chełmiec Wałbrzych.

Bartosz Kowalczyk nowym graczem Astry

W sezonie 2021/2022 barwy naszego klubu reprezentować będzie pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego Bartosz Kowalczyk. 23-letni atakujący ma za sobą występy w takich klubach jak MCKiS Jaworzno - siatkówka, czy KPS Siedlce.

Młodzieżowcy na turnieju Koziołka

W dniach 5-6 czerwca 2021 r. nasza młodzież uczestniczyła w Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Strzelca w Strzelcach Opolskich. W turnieju wzięło udział 13 zespołów z mocnych ośrodków siatkarskiej Polski. Nasi juniorzy zajęli 3 miejsce, juniorzy młodsi 5, natomiast młodzicy skończyli rywalizację na 2 pozycji.

Ikona zostaje w Astrze

Od początku siatkarskiej przygody związany z jednym klubem. Wychowanek Astry Dawid Witkiewicz zostaje wśród kolibrów i w dalszym ciągu będzie reprezentował barwy Nowej Soli. W MKST Astra Nowa Sól, jak sam wspomina, jest od dziecka.

„Trójki” z awansem do finałów!

W miniony piątek, 28 maja, w Nowej Soli na hali CKZiU Elektryk, został rozegrany turniej finałowy woj. lubuskiego rozgrywek Kinder Joy of moving w kategorii "trójek" chłopców. Drugie miejsce, premiowane awansem do Turnieju Ogólnopolskiego, wywalczyła nasza drużyna prowadzona przez trenera Edwarda Szweca.

W przyszłym sezonie bez Piotra Trzeciaka

Po dwóch sezonach spędzonych w Nowej Soli, z Astry odchodzi Piotr Trzeciak. Atakujący przenosi się do drużyny KPS Chełmiec Wałbrzych. "Dziękujemy za wspólne emocje i życzymy powodzenia!" - możemy przeczytać na FB koliberków.

Jacek Milewski: prezydent i kibic. Rozmowa o nowej hali i sporcie

– Nie ma znaczenia, gdzie oglądam mecze naszych siatkarzy. Zawsze robię to na stojąco, z klubowym szalikiem na szyi. Nie potrafię inaczej – mówi prezydent Jacek Milewski. Rozmawiamy też o nowej hali czy o piłce ręcznej - [Tygodnik Krąg]

26 maja – Dzień Matki

26 maja to dzień szczególny dla wszystkich Mam. Składamy najserdeczniejsze życzenia dużo zdrowia, uśmiechu i radości z pociech.