Udany rewanż WKS. Astra wraca z jednym oczkiem

WKS Sobieski Żagań udanie zrewanżował się ekipie z Nowej Soli za porażkę w pierwszej rundzie, pokonując w pięciosetowym pojedynku Astrę 3:2. Do zwycięstwa z wojskowymi zabrało bardzo niewiele, jednak to Sobieski cieszył się ze zwycięstwa nad wiceliderem. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany wychowanej klubu MKST Astra Nowa Sól, obecnie reprezentujący barwy WKS – Michał Majewski.

Przypomnijmy w pierwszym starciu tych ekip górą była Astra pokonując siatkarzy z Żagania 3:2. Dokładnie takim samym rezultatem skończył się ostatni sobotni mecz, tym razem górą byli gospodarze WKS Sobieski Arena Żagań.

Po pierwszym minimalnie przegranym (23:25) secie, zawodnicy Astry wrócili do swojej dobrej, skutecznej gry i nic nie wskazywało na to, że tego dnia wypuszczą z rąk zwycięstwo. Pewnie wygrane dwie kolejne partie dały prowadzenie koliberkom 2:1, jednak w czwartej odsłonie wróciła największa bolączka z pierwszego seta. Nowosolanie mieli problem ze skończeniem ataku, niejednokrotnie nadziewając się na wysoki blok gospodarzy. Sobieski doprowadził do tie-breaka. Lepiej ostatnią partię rozpoczęli przyjezdni z Nowej Soli, którzy prowadzili 4:1, 8:5. Wtedy na zagrywkę wszedł rozgrywający Sobieskiego – Michał Majewski który swoim serwisem „pogonił” w przyjęciu siatkarzy Astry i doprowadził do wyrównania. W końcówce tego seta więcej zimnej głowy zachowali zawodnicy WKS’u, którzy wygrali ostatecznie 15:12. Najlepszym zawodnikiem spotkana został wybrany wychowanek MKST Astra Nowa Sól Michał Majewski.

Kolejne spotkanie siatkarze Astry zagrają przed własną publicznością. 28 stycznia rywalem koliberków będą akademicy z Poznania. Początek spotkania na hali przy ul. Piłsudskiego 61 godzina 17:00

WKS Sobieski Żagań 3:2 MKST Astra Nowa Sól (25:23, 21:25, 21:25, 25:23, 15:12 )